znak_adamov

 
Údaje o obci k 31. 12. 2013
Počet obyvatel 748
Rozloha 103,1 ha
Kontakt www.adamovcb.eu
387 228 075
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
odkaz_na_mapu

 

Poloha: Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Českých Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměř srostlá s městem Rudolfov.

Místní části: Adamov

Historie: Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. To bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378.

Současnost: Obec Adamov je součástí širší aglomerace Rudolfov - Hůry. Výrazný je vliv krajského města České Budějovice. Obec se od ostatních obcí odlišuje svým urbanistickým charakterem a sevřeností a hustotou zástavby. Hlavním projektem pro nadcházející léta je výstavba řadových a individuálních domků v lokalitě Třešňovka.

Zajímavosti: Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha svatého Jana Nepomuckého.

 

Fotogalerie
adamov
Adamov
adamov_byvala_radnice
Bývalá radnice
adamov_socha_sv_jana_nepomuckeho
Socha sv. Jana Nepomuckého
adamov_svata_trojice
Sousoší Nejsvětější Trojice