eu

 

Na výlov Munického rybníka v Hluboké nad Vltavou se mohou lidé přijet podívat v neděli 26. října. Zátah Munického rybníka se koná v rámci druhého ročníku Jihočeských rybářských slavností, které slibují atraktivní podívanou. „Na hrázi bude celou neděli hrát hudba. Zájemci zde budou moci ochutnat rybí speciality, zejména uzené ryby, nebo si čerstvé kapry odnést domů,“ pozval Jan Šmidmayer z Místní akční skupiny Hlubocko – Lišovsko, která akci ve spolupráci s Rybářstvím Hluboká pořádá.

Návštěvníci slavností také budou moci zhlédnout okrasné barevné ryby, ukázky tradičních řemesel, posedět v pivním stanu nebo si projít trh. „Nyní už máme nahlášeno více jak 30 stánkařů. Od pálenek a medoviny na zahřátí až po klobásy na zahnání hladu,“ uvedl Jan Šmidmayer. Pro děti jsou připraveny dětské atrakce a soutěže. Nebude chybět ani slavnostní pasování významných osobností do cechu rybářského.

Slavnosti mají i zajímavý doprovodný program. Od dvou hodin odpoledne mohou milovníci koní navštívit Dvůr Vondrov, který bude do pěti hodin odpoledne poskytovat jízdy na koních zdarma. Ve stejném čase si také mohou návštěvníci slavností zdarma prohlédnout expozice rybářství na loveckém zámečku Ohrada. „A mezi devátou hodinou ranní a čtvrtou hodinou odpolední si mohou zájemci zdarma prohlédnout sádky v Rybářství Hluboká,“ doplnil Jan Šmidmayer.

S Jihočeskými rybářskými slavnostmi bude spojen i „týden rybích specialit“, které bude možné od neděle 26. října do soboty 1. listopadu ochutnat v restauracích KA●PR a Hubert, Lovecké chatě Parkhotel a hotelích Podhrad a Záviš z Falkenštejna.

Tato akce je spolufinancována z rozpočtu Jihočeského kraje.