eu

 

V neděli 26. října se na hrázi Munického rybníka v Hluboké nad Vltavou uskuteční Jihočeské rybářské slavnosti. Slavnosti připravuje Místní akční skupina Hlubocko – Lišovsko ve spolupráci s Rybářstvím Hluboká. Jihočeské rybářské slavnosti začnou časně ráno výlovem Munického rybníka. Pro ty, kteří si v neděli rádi pospí, budou oficiálně zahájeny v deset hodin.

Po úvodních proslovech dojde ke slavnostnímu pasování významných osobností do cechu rybářského. Kromě výlovu rybníka budou moci návštěvníci na slavnostech ochutnat rybí speciality, zhlédnout okrasné barevné ryby či ukázky tradičních řemesel, posedět v pivním stanu či projít trh. Pro děti budou připraveny dětské atrakce a soutěže. Nebude samozřejmě chybět ani prodej ryb.

Slavnosti mají i zajímavý doprovodný program. Od dvou hodin odpoledne mohou milovníci koní navštívit Dvůr Vondrov, který bude do pěti hodin odpoledne poskytovat jízdy na koních zdarma. Ve stejném čase si také mohou návštěvníci slavností zdarma prohlédnout expozice rybářství na loveckém zámečku Ohrada a mezi devátou hodinou ranní a čtvrtou hodinou odpolední si mohou zdarma prohlédnout sádky v Rybářství Hluboká.

S Jihočeskými rybářskými slavnostmi bude spojen i „týden rybích specialit“, které bude možné od neděle 26. října do soboty 1. listopadu ochutnat v restauracích KA●PR a Hubert, Lovecké chatě Parkhotel a hotelích Podhrad a Záviš z Falkenštejna.

Akce je spolufinancována z rozpočtu Jihočeského kraje.