eu

 

V neděli 28. října se na hrázi rybníka Bezdrev v Hluboké nad Vltavou uskuteční první Jihočeské rybářské slavnosti. Slavnosti zorganizuje Místní akční skupina Hlubocko – Lišovsko ve spolupráci s Rybářstvím Hluboká. Jihočeské rybářské slavnosti začnou výlovem, který bude probíhat již od časného rána. Hlavní program slavností pak vypukne v deset hodin. Akci zahájí starosta Hluboké nad Vltavou Ing. Tomáš Jirsa, ředitel Rybářství Hluboká Ing. Vladimír Kaiser a ředitel rybářského sdružení České republiky Ing. Václav Šilhavý.

Po úvodních proslovech bude pasováno několik významných osobností do cechu rybářského. Na své si přijdou zejména milovníci rybích pokrmů a horké medoviny. O přípravu ryb pro návštěvníky se ve dvou blocích – dopoledne od 11 hodin a odpoledne od 13 hodin – postará skvělý kuchař Petr Stupka známý například z televizního pořadu Mňam, Prima vařečka. Ke zhlédnutí budou ukázky okrasných barevných ryb. Pro odvážlivce pak pořadatelé chystají několik znalostních i dovednostních soutěží.

 

Od dvou hodin odpoledne bude zájemcům k dispozici Dvůr Vondrov, který bude po dvě hodiny poskytovat jízdy na koních zdarma. Od 14 do 15 hodin bude před loveckým zámečkem ohrada probíhat program v dobových kostýmech o historii rybářství. Od 15 do 16 hodin pak bude možno bezplatně zhlédnout v tomto zámečku expozici rybářství.


S Jihočeskými rybářskými slavnostmi bude spojen i „Týden rybích specialit“. Rybí speciality bude možné od neděle 10. října do soboty 3. listopadu ochutnat v restauraci KA.PR, hotelu Záviš z Falkenštejna, Parkhotelu a restauracích Hubert a U Švejka.