Jižní Čechy - kraj rybníků, malebných vesniček…a vína. O jihočeských rybnících a vesničkách zcela jistě nepochybujete, možná vám však přijde zvláštní spojitost jižních Čech s vínem. Pokud se chcete přesvědčit, že i víno k této části republiky patří, přijeďte 15. září do Hluboké nad Vltavou. Na náměstí se budou již druhým rokem konat Jihočeské slavnosti vína, které navazují na historickou tradici vinařství v Hluboké nad Vltavou.

Původní vinice byla v tomto městě vysázena v roce 1534 tehdejším majitelem panství Ondřejem Ungnadem ze Suneku. V průběhu následujících staletí sice došlo k jejímu zrušení, avšak před několika lety byla vinice obnovena a loni byl uspořádán první a velmi úspěšný ročník slavností vína .

 

Pokud letošní září zamíříte na náměstí do Hluboké, budete mít možnost ochutnat různé druhy vína i burčáku z vyhlášených vinařství či poznat nejrůznější lidová řemesla. Příjemnou atmosféru celého dne podpoří divadlo Hluboká nad Vltavou s ukázkami z muzikálu Jedna noc na Karlštejně či kapely nejrůznějších žánrů. V 13:45 se můžete těšit na mažoretky Hlubocké princezny, v 15 hodin zase na vystoupení dětského tanečního souboru Romanetto s představením z doby renesance. Celá akce bude oficiálně zahájena ve 13 hodin. V 17 hodin se centrum dění přesune do hotelu Záviš z Falkenštejna, kde bude probíhat degustace více jak 100 druhů domácích i zahraničních vín při poslechu tradiční cimbálové kapely.

 

Přijeďte 15. září do Hluboké na degustaci neopakovatelné atmosféry jihočeského vína. Určitě nebudete zklamáni a přinejmenším si odnesete nevšední zážitky a pocit, že i díky vám mohla být obnovena tradice vinařství v jižních Čechách.