Cestovní ruch v jižních Čechách prožívá svou renesanci. Je tomu tak i díky společnosti Jiří Hanuš - obchodní služby s.r.o., která ve spolupráci se společností G-PROJECT, s.r.o. v současné době realizuje projekt Sportovně-rekreační pobyt na jihu Čech. Akce je zaměřena na vytvoření nového komplexního produktu cestovního ruchu a pokrývá většinu území jihočeského kraje.

Návštěvníkům regionu je tak nabízena řada možností aktivního i relaxačního strávení pobytu na jihu Čech prostřednictvím informačních a propagačních brožur, které jsou tištěné v šesti jazykových mutacích. „Jedním z výstupů projektu je spuštění nového internetového portálu s interaktivními prvky, kde jsou uvedeny veškeré informace týkající se cestovního ruchu, především v mikroregionu Budějovicko - sever. Portál je aktivní v šesti jazykových mutacích“, informuje Jiří Hanuš, který prezentuje tento produkt i na veletrzích cestovního ruchu.

Hlavními lákadly pro tuzemské i zahraniční turisty jsou typické aktivity spojené s jižními Čechy jako koupání a vodní sporty, pěší turistika, cykloturistika a poznávání historických památek. „V naší nabídce se zaměřujeme také na netradiční turistické aktivity. Zejména hippoturistika, rybolov, výlovy rybníků a golf se těší stále větší oblibě  především u zahraničních turistů, díky tomu je turistická sezona v plném proudu takřka celoročně“, uvádí Jiří Hanuš a ještě dodává: „Okolí Hluboké nad Vltavou je ideálním místem pro strávení aktivní dovolené, proto jsme zde také nedávno otevřeli nový hotel Záviš z Falkenštejna, na který jsme získali grant ze Společného regionálního operačního programu.“ Jan Šmidmayer ze společnosti G-PROJECT, s.r.o. doplňuje: „I v novém programovacím období 2007 - 2013 bude možno žádat o dotace na obdobné  investiční, ale i neinvestiční projekty v oblasti cestovního ruchu.“

Realizace těchto projektů nejen, že přispívá k rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách, ale také svědčí o rostoucím zájmu turistů o tento region.