První červnovou sobotu bude od 14 hodin patřit sportovně-relaxační areál v Hluboké nad Vltavou jen dětem. V areálu totiž Místní akční skupina Hlubocko – Lišovsko pořádá Den dětí. Zábavné odpoledne láká na dětské karaoke, opékání špekáčků, šmoulí skluzavku, skákací hrad, soutěžní disciplíny, hry i cvičení pro děti a jejich rodiče.
Plakát - dětský den na HlubokéSportovní areál v Hluboké nad Vltavou

„Vedle nejrůznějších atrakcí je pro děti připravena celá řada soutěží o ceny. Budou například poslepu ochutnávat nejrůznější pochutiny a hádat, co je co. Děti se také mohou vyřádit v závodech v hopsání na trampolínách nebo v bezruké štafetě," uvedl Lukáš Tryml, ředitel Místní akční skupiny Hlubocko – Lišovsko.

Součástí dne dětí bude i taneční maratón, turnaj v plážovém volejbalu a otevření adventure minigolfu, který se nyní v hlubockém sportovním areálu dokončuje. Jeho součástí je koktejl bar a ochlazování zóna.

Den dětí pořádá Místní akční skupina Hlubocko – Lišovsko v rámci projektu Podpora cestovního ruchu na Hlubocko – Lišovsku. „Pořádáme nebo podporujeme celou řadu aktivit, které mají vliv na cestovní ruch v regionu Hlubocko – Lišovska, a to i mimo hlavní turistickou sezonu," dodal Lukáš Tryml.