eu

 

Region Hlubocko - Lišovsko disponuje množstvím kulturních památek, krásnou přírodou a poslední dobou i stále se zlepšující nabídkou k aktivnímu trávení volného času. Své si zde najdou senioři, rodiny s dětmi, ale i lidé hledající adrenalinové zážitky nebo třeba wellness služby.

Velkým turistickým lákadlem regionu je ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou, která patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém Jihočeském kraji, a také novogotický zámek Hluboká. Z dalších zajímavostí lze jmenovat Lovecký zámek Ohrada, kde je tuzemské nejstarší muzeum lesnictví, myslivosti a rybnikářství, Alšovu jihočeskou galerii v areálu hlubockého zámku, bývalý schwarzenberský domov pro vysloužilé poddané z roku 1677 nazývaný „špitál" v Lišově - lidově označovaný jako střed Evropy, zvíkovskou tvrz ze 14. století, ale například i Lihovar Poněšice.

Region láká své návštěvníky nejen na historické památky, ale i na rozsáhlou nabídku v oblasti cestovního ruchu, kterou místní obce i podnikatelé stále zdokonalují. Na své si zde přijdou turisté a cyklisté - celou oblastí totiž prochází hustě vyznačená síť cyklotras a cyklostezek. Mezi nejoblíbenější patří trasa z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou, vyhledávané jsou ale i trasy kolem Lišova. Vyznavači golfu zase mohou navštívit osmnácti a devíti jamkové hřiště v Hluboké nad Vltavou, milovníci koní pak Dvůr Vondrov, který nabízí jezdecké lekce a kurzy. Zájemci o pestré sportovní vyžití mohou využít služby Sportovně-relaxačního areálu v Hluboké, kde si mohou zahrát baseball, plážový volejbal, pétanque, badminton, stolní tenis, basketbal nebo tenis – vše s možností zapůjčení sportovního vybavení. Umělý vodní kanál v Českém Vrbném (ležící v polovině cyklistické stezky z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou) zase nabízí možnost raftingu s využitím služeb instruktorů. Příznivcům létání pak nabízí Letiště Hosín tandemové seskoky.

Většina měst obcí regionu se řadí mezi „baby friendly" oblasti, tedy oblasti přívětivé k rodinám s dětmi i dětem. Lze v nich nalézt dětská hřiště, koupaliště i nekuřácké restaurace.
Hlubocko – Lišovsko skýtá také řadu adrenalinových zážitků. Zmínit lze například adrenalinový park v Hluboké s lanovým a síťovým centrem, houpačkou, trampolínami nebo skákacími botami.

Nově mohou do regionu zavítat i příznivci lázeňských a wellness služeb, kteří naleznou přímo v Hluboké nad Vltavou Regenerační a relaxační centrum s nabídkou balneo, fitness a wellness aktivit.